Baila Tango, dünyanın önde gelen tango okulu

Baila Tango, dünyanın önde gelen tango okulu, aynı tutkuyu; tango, paylaşan birçok yetenekli bireyi (çeşitli alanlarda çok başarılı profesyonelleri)
bir araya getiriyor.


Baila Tango , Metin Yazır’ın liderliğinde dünyanın çeşitli kentlerinde tango toplulukları yarattı. Metin Yazır metodolojisni temel alan Baila Tango eğitmenleri özgün Buenos Aires tangosunu aynı uygun tarzda öğretir ve ilerlemesine katkıda bulunur.Baila Tango, tangoyu iki bağımsız ve aktif olarak katılan arasında bir diyalog (erkeğin baskın olduğu fikrine karşı) olarak görür ve davet eden ve kabul eden konseptini izler. Bayanlara karşı yüksek saygı bu vizyonun temelini oluşturur. Vizyonumuz ; yaşı, vücut tipi ve geçmişi her ne olursa olsun herkesin dansedebileceğini içerir. Sahne dansçıları sanatlarını izleyicilere sunarken, tango geldiği yer olan insanlara aittir.

Baila Tango okulunun kurucusu. Almanya’da 1993 yılında dans etmeye başladı. Gustavo Naveira, onun geliştirdiği öğretim vizyonunda büyük bir etki yarattı. MetinYazır 26 ülkede 91 şehirde eğitim ve performans sergilemiştir. Tango eğitimindeki benzersiz, eğlenceli, açıksözlü yaklaşımı onu dünyada en çok aranan eğitimcilerden biri yapmıştır. Partnerler arasındaki etkileşim ve hareket analizleriyle birleşmiş olan motive edici sunumu tüm dünyadaki tango dansçılarının hayranlığını kazanmıştır. Dansa başlamak ve tango toplulukları oluşturmak için ilham kaynağı olmuştur.